Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

Sobota, 20 Luty 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

• Czas Wielkiego Postu to szczególny moment w życiu chrześcijanina. Pamiętajmy o wielkopostnych zadaniach: MODLITWIE, POŚCIE i JAŁMUŻNIE.
  • Msze Święte w niedzielę o godz. 8.30,10.30 i 12.00, w tygodniu o 17.00. Spowiedź Święta przed każdą Mszą Świętą.

Nabożeństwa pasyjne:

- Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.30,

- Gorzkie Żale w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą Świętą

Za udział w tych nabożeństwach, będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.

- W tym roku ze względów epidemicznych nie będzie rekolekcji w tradycyjnej formie, za to na każdej niedzielnej Mszy Świętej będzie katecheza z rozważaniem rekolekcyjnym.

• Z inicjatywy grup parafialnych, Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w ramach jałmużny wielkopostnej chcemy zorganizować akcję charytatywną dla ubogich. W kościele od przyszłej niedzieli zostaną wystawione kosze, do których będziemy mogli składać produkty żywnościowe (trwałe), słodycze i środki higieniczne. Będzie też wystawiona puszka do której będziemy mogli złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na pomoc dla ubogich. Bardzo serdecznie proszę o zaangażowanie się w tę akcję, abyśmy w Wielkim Poście mogli zrobić coś dobrego.
  • Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych i modlitwy w naszych potrzebach.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:  w poniedziałek św. Katedry św. Piotra, we wtorek bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, w środę św. Polikarpa. Nowenna w środę o 16.45.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik Niedziela.
  • Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Świętej.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.
  • Dziękuję mieszkańcom odcinka pod Osiek i Pisiak za troskę o kościół i teren przykościelny w lutym. Dziękuję również za pomoc przy odśnieżeniu cmentarza. W marcu proszę mieszkańców odcinka od starej szkoły do państwa Sochackich.

Niech dobry Bóg nas szczodrze błogosławi i wspiera nas w trudach naszej codzienności