Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

Sobota, 13 Luty 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

• Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela uświadamia nam jak ważną w życiu człowieka jest miłość i osoby, które kochamy. Zadbajmy, aby dzisiejszy dzień i każdy w naszym życiu był świętem miłości.
  • W poniedziałek i we wtorek zapraszam na godzinę 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, która ma nas wprowadzić w czas Wielkiego Postu. Podczas Adoracji możemy skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  • W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tradycyjnie rozpoczniemy go obrzędem posypania głów popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.
  • W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o dobrym przeżyciu tego czasu. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

- Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.30,

- Gorzkie Żale w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą Świętą

Za udział w tych nabożeństwach, będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.

• W piątek Kościół w Polsce modli się w intencji wynagrodzenia za grzechy kapłanów.
  • Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych i modlitwy w naszych potrzebach.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik Niedziela.
  • Biuro Parafialne czynne codziennie po Mszy Świętej.
  • Dziękuje mieszkańcom odcinka pod Osiek i Pisiak za troskę o kościół i teren przykościelny w lutym. W marcu proszę mieszkańców odcinka od starej szkoły do państwa Sochackich.

Niech dobry Bóg nas szczodrze błogosławi i wspiera nas w trudach naszej codzienności