Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą

Sobota, 16 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą

• Rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Zwykły. Niech cotygodniowe spotkanie z Chrystusem na Eucharystii będzie dla nas okazją, aby wyznać wiarę, że Jezus jest Panem i Zbawicielem mojego życia.
  • Dziękuję bardzo wszystkim Rodzinom naszej Parafii za przyjęcie kolędy, za wspólną modlitwę podczas Mszy Świętej, za modlitwę w Waszych domach za wszelką życzliwość, dobroć i świadectwo wiary. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy. Zostaną one przeznaczone na dalsze prace w naszym kościele.
  • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Bóg Zapłać za wsparcie.
  • W tym tygodniu modlimy się o jedność chrześcijan i  za różne wyznania religijne w świecie, w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 16.45, w czwartek św. Agnieszkę.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Niedziela ta została ustanowiona w 2019 roku przez papieża Franciszka. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy także Dzień solidarności z Chorwacją. Przez naszą modlitwę i pomoc materialne chcemy wspierać ofiary trzęsienia ziemi.  Również w przyszłą niedzielę dokonamy podsumowania duszpasterskiego i gospodarczego roku 2020.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik Niedziela.
  • Proszę o segregację śmieci na cmentarzu i w miarę możliwości zabieranie ich do domu.
  • W styczniu proszę o troskę o nasz kościół i teren przykościelny mieszkańców odcinka Kominy – Osiedle, a w lutym mieszkańców odcinka pod Osiek i Pisiak.
  • Osoby, które nie przyjęły kolędy w swoim terminie mogą umówić się na indywidualny termin dzwoniąc pod nr tel. 574 866 773, lub bezpośrednio zgłaszając się do mnie.

W nowym tygodniu życzę wiele zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa