Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Niedziela, 20 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

• Gromadzi nas dziś IV Niedziela Adwentu. Bardzo serdecznie witam w naszej Parafii ks. profesora Tomasza Tułodzieckiego.
  • Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość, dezynfekujemy ręce i nosimy maseczki. W kościele istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 15m2.
  • W poniedziałek od godziny 9.00 odwiedzę chorych przed świętami.
  • Bardzo serdecznie zapraszam na roraty, od poniedziałku do środy, na godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, które są znakiem naszego czuwania i oczekiwania na Zbawiciela.
  • W środę o 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą Świętą o 17.00.
  • W czwartek wigilia. Msza Święta rano o godz. 8.00
  • Ze względu na pandemię w tym roku zostaną odprawione dwie Pasterki. Pierwsza o godz. 21.00 i druga tradycyjnie o północy. Również 25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia zostaną odprawione 3 Msze Święte – 8.30, 10.30 i 12.00.
  • 26 grudnia II dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana I męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym: 8.30, 10.30 i 12.00.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę św. Rodziny. Na Mszach Świętych odnowimy przysięgę małżeńską. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz obrony życia.
  • Możemy zamawiać Msze Święte na rok 2021.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela”.
  • W ostatnim tygodniu udało się nam podświetlić naszą świątynię i zakupić nowe ozdoby choinkowe. Zachęcam do wsparcia tych inicjatyw.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom Poniatówki za troskę o czystość kościoła w grudniu.
  • W styczniu proszę mieszkańców odcinka Kominy-Osiedle, a w lutym mieszkańców odcinka pod Osiek i Pisiak.
  • Porządek kolęd:

Niedziela, 27 grudnia, od godz. 13.30 – Gorczenica-centrum, od państwa Bytner do państwa Sochackich

Poniedziałek, 28 grudnia, od godz. 15.30 – pod Osiek, od państwa Ruteckich do państwa Pszuk i Pisiak, od państwa Janickich

wtorek 29 grudnia, od godz. 15.30 – pod Brodnicę prawa strona, od państwa Felka do państwa Bieńkowskich

Środa, 30 grudnia, od godz. 15.30 – pod Szczukę, lewa i prawa strona

Na ostatnie dni naszego adwentowego czuwania i pracy niech Bóg nas błogosławi i wspiera