Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

Niedziela, 13 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

• Dziś już III Niedziela Adwentu zwana niedzielą Gaudete – niedzielą radości. W liturgii używamy szat koloru różowego. Msze Święte w niedziele w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 312zł50gr.
  • Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość, dezynfekujemy ręce i nosimy maseczki. W kościele istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 15m2.
  • Dziękuję bardzo Panu Wójtowi Adamowi Zalewskiemu i Radnym Gminy Brodnica za kolejną dotację na remont naszej świątyni. Otrzymaliśmy tym razem prawie 8.000 tys. zł. na dokumentację naprawy elewacji i stolarki w kościele. Oprócz tego, Parafia przekazała Gminie Brodnica teren przy kościele i do 2022 roku Gmina zobowiązała się wykonać parking, który będzie służył naszej społeczności.  Jednocześnie dziękuje Wam drodzy Parafialnie za wasze zaangażowanie i pomoc, która pozwoliła nam w tym roku tyle dokonać.
  • Bardzo serdecznie zapraszam na roraty, od poniedziałku do piątku, na godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, które są znakiem naszego czuwania i oczekiwania na Zbawiciela.
  • W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w poniedziałek św. Jana od Krzyża.
  • W środę o 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym roku ze względu na pandemię nie będzie spowiedzi parafialnej z zaproszonymi kapłanami z dekanatu. Dlatego zachęcam do skorzystania ze spowiedzi w tygodniu 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą. Przy konfesjonale jest płyn do dezynfekcji oraz jest założona folia. 20 grudnia, w niedzielę, będzie także okazja do spowiedzi od godz. 13.00 do 14.00. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty, aby w Boże Narodzenie przyjąć Chrystusa do swojego serca.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Prof. Tomasza Tułodzieckego. Ks. Gość głosić będzie Słowo Boże, które ma podsumować Adwent i wprowadzić nas w tajemnicę Bożego Narodzenia.
  • W poniedziałek odwiedzę przed świętami chorych. Gdyby ktoś chciał skorzystać z posługi sakramentalnej u chorych, których cyklicznie nie odwiedzam, proszę o kontakt.
  • Możemy zamawiać Msze Święte na rok 2021.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i prasa misyjna.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom Poniatówki, za troskę o kościół i teren przykościelny w grudniu.
  • W styczniu proszę mieszkańców odcinka Kominy-Osiedle, a w lutym mieszkańców odcinka pod Osiek i Pisiak.

Na kolejne dni naszego adwentowego przygotowania niech Bóg nas błogosławi i wspiera

INFORMACJĘ NA TEMAT WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ - KOLĘDY

W tych trudnych dla nas czasach związanych z pandemią Covid 19 zmieniło się i zmienia się wiele w naszym życiu. Nastąpiły też zmiany w naszej religijności i wspólnotowości parafialnej. Na przełomie grudnia i stycznia odbywały się kolędy. W różnych diecezjach i parafiach pojawiły się różne sposoby na przeżywanie kolędy. W naszej parafii wraz z Radami Parafialnymi podjęliśmy decyzję, że odwiedzę wiernych z bł. kolędowym. Spotkało się to z akceptacją wspólnoty parafialnej, która wyraziła to, podczas roznoszenia opłatka przez Pana Organistę. Oczywiście musimy zmienić patrzenie na kolędę i dostosować się do czasów, w których żyjemy. Dlatego chciałbym dziś przekazać kilka uwag dotyczących kolędy w czasach pandemii:

- kolęda odbędzie się w zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego,

- kolęda będzie trwała kilka minut,

- błogosławieństwa rodzinom możemy udzielić na zewnątrz bez wchodzenia  do domu,

- na kolędę w tym roku będę jeździł swoim samochodem,

- w tym roku na kolędzie rezygnujemy ze wszystkich poczęstunków, wrócimy do tego, gdy minie pandemia,

- osoby, które mają jakiekolwiek obawy w związku z przyjęciem kolędy, które przebywają w kwarantannie, czy chorują na koronawirusa będą mogły przyjąć kolędę w innym terminie. Prosiłbym, aby to zgłosić pod numerem telefonu naszej parafii  574 866 773,

- każda kolęda rozpocznie się Mszą świętą, podczas której będziemy modlić się o Boże bł. i potrzebne łaski i we wszystkich intencjach parafian, których w danym dniu odwiedzę,

- nie przyjęcie kolędy, w związku z jakąkolwiek obawą związaną z epidemią koronawirusa, jest dla mnie w pełni zrozumiale.