Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

Niedziela, 06 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy  II tydzień Adwentu. Serdecznie pozdrawiam na niedzielnej Mszy Świętej. Msze Święte w niedziele w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • W dniu dzisiejszym solidaryzujemy się z naszymi braćmi ze wschodu. Otaczamy ich naszymi modlitwami, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na wschodzie.
  • Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość, dezynfekujemy ręce i nosimy maseczki. W kościele istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 15m2.
  • Bardzo serdecznie zapraszam na roraty, od poniedziałku do piątku, na godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, które są znakiem naszego czuwania i oczekiwania na Zbawiciela.
  • W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w poniedziałek św. Ambrożego.
  • 08 grudnia we wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja we włoskim Montichari mówiła: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Zapraszam we wtorek na godzinę łaski o 12.00, a o godz. 13.00 Msza Święta. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
  • W środę o 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W zakrystii możemy nabyć świecę na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Świeca mała w cenie 6,50zł.
  • Zachęcam do modlitwy za naszych bliskich. Możemy zamawiać Msze Święte na rok 2021.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i prasa misyjna.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom Poniatówki, za troskę o kościół i teren przykościelny w grudniu.
  • W styczniu proszę mieszkańców odcinka Kominy-Osiedle, a w lutym mieszkańców odcinka pod Osiek i Pisiak.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia, błogosławieństwa Bożego, wielu łask oraz opieki Matki Bożej