Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

Niedziela, 29 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny przeżywany pod hasłem: „ Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  • Msze Święte w niedziele w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość, dezynfekujemy ręce i nosimy maseczki. W kościele istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 15m2.
  • Bardzo serdecznie zapraszam na roraty, od poniedziałku do piątku, na godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, które są znakiem naszego czuwania i oczekiwania na Zbawiciela.
  • W  tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła,  w czwartek św. Ksawerego.
  • W środę o 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne:

I czwartek – 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, 16.45 modlitwy w intencji powołań i świętość kapłanów,

I piątek – od 9.00 odwiedzę chorych zachowując reżim sanitarny, 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, 16.45 zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,

I sobota – 8.00 modlitwy i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

• W zakrystii możemy nabyć świecę na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Świeca duża w cenie 15.00 zł, świeca mała w cenie 6,50zł.
  • Podczas dzisiejszych Mszy Świętach poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych domów dostarczy Pan Organista. Pan Waldek będzie zachowywał reżim sanitarny związany z pandemią (maseczka, dezynfekcja i dystans).
  • Za tydzień II Niedziela Adwentu. Jest to dzień modlitw i solidarności z Kościołem na wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.
  • Zachęcam do modlitwy za naszych bliskich. Możemy zamawiać Msze Święte na rok 2021.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela”.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom Opalenicy, za troskę o kościół i teren przykościelny w listopadzie.
  • W grudniu proszę mieszkańców Poniatówki, a w styczniu mieszkańców odcinka Kominy-Osiedle.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia, błogosławieństwa Bożego, wielu łask oraz opieki Matki Bożej