Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla

Niedziela, 22 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla

• Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla, która jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Niech Chrystus Król będzie panem naszych serc i naszego życia. Wprowadzajmy jako Jego uczniowie królestwo miłości, dobra i prawdy w świecie.
  • Msze Święte w niedziele w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość, dezynfekujemy ręce i nosimy maseczki. W kościele istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 15m2.
  • W  tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.
  • W ostatnim czasie udało się nam odnowić figury: Pana Jezusa do naszego grobu,  św. Antoniego i św. Józefa, a także udało się nam zrobić nowy wieniec adwentowy. Koszt renowacji wyniósł 1500zł. Chcemy także zrobić programy konserwatorskie elewacji naszego kościoła i stolarki w kościele. Koszt dokumentacji to ponad 15.000zł. Proszę o wsparcie tych inicjatyw.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent czas oczekiwania i przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie będziemy mogli włączyć się w Akcje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii możemy nabyć świecę na stół wigilijny. Świeca duża w cenie 15.00 zł i świeca mała w cenie 6,50zł.
  • Możemy zamawiać Msze Święte na rok 2021. Zachęcam do modlitwy za naszych bliskich.
  • Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela”.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom Opalenicy, za troskę o kościół i teren przykościelny w listopadzie.
  • W grudniu proszę mieszkańców Poniatówki, a w styczniu mieszkańców odcinka Kominy-Osiedle.

Niech dobry Bóg wspiera każdego z nas swoim błogosławieństwem