06.09. 2020

XXIII Niedziela Zwykła A

• Rozpoczęliśmy miesiąc wrzesień. Jest to szczególny miesiąc, w którym modlimy się o dobre wychowanie naszych dzieci i młodzieży oraz za obrońców i bohaterów naszej ojczyzny.
  • Msze Święte w niedziele w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację naszych dożynek. Za wasz poświęcony czas, siły, wsparcie materialne. Niech Bóg szczodrze wam wynagrodzi.
  • W tym tygodniu zakończył się I etap remontu naszych organów. Została wymieniona dmuchawa, regulator ciśnień, uszczelnione kanały powietrzne, organy zostały zakonserwowane i nastrojone. Również krzyż misyjny przed kościołem został obłożony granitem. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i proszę o dalszą troskę o naszą parafię.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek święto Narodzenia NMP. W tym dniu święcimy ziarno na zasiew.
  • W środę o godz. 16.45 litania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Za tydzień najważniejszy dzień w naszej parafii – parafialny odpust ku czci Krzyża Świętego. Bardzo serdecznie zapraszam na Mszę odpustową o godz. 12.00. Po sumie litania i procesja eucharystyczna. Uczcijmy święto naszej parafii we wspólnocie wpatrując się w krzyż, w którym jest nasze zbawienie i odkupienie.
  • Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.30 13 dzieci przyjmie pierwszy raz Komunię Świętą. W tej ważnej chwili ich życia otoczmy ich naszymi modlitwami. I spowiedź w sobotę o godz. 10.00.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom Moczadeł za troskę o naszą świątynię we wrześniu.
  • W październiku proszę mieszkańców odcinka prawej i lewej strony pod Szczukę, a w listopadzie mieszkańców Opalenicy.

Niech dobry Bóg obdarza każdego z nas w  tygodniu swoją opieką i błogosławieństwem