• Zgromadziła nas dziś na wspólnej modlitwie XXI niedziela zwykła.
  • Bóg zapłać za okazane serce podczas zbiórki dla mieszkańców Bejrutu. Zebraliśmy 645,70zł.
  • Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła orędują naszej modlitwie: w poniedziałek św. Bartłomiej Apostoł, w czwartek św. Monika, w piątek św. Augustyn, w sobotę św. Jan Chrzciciel.
  • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę przypada także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  • Dziękuję za indywidualne ofiary złożone na remont organów i cele budowlane naszej parafii. Jednocześnie proszę o dalsze wsparcie.
  • W piątek o 18.30 spotkanie liturgiczne dla dzieci I komunijnych.
  • 06 września odbędą się nasze parafialne dożynki. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 10.30. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne świętowanie w ogrodzie przy plebanii. Osoby z odcinka Gorczenica centrum i pod Kominy, które chciałby się włączyć w przygotowania zapraszamy na spotkanie 31 sierpnia, w poniedziałek, o godz. 17.00 do remizy.
  • 13 września w dzień naszego odpustu odbędzie się I Komunia Święta o godz. 10.30. Suma Parafialna zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zaplanujmy tak czas, abyśmy mogli jak najliczniej świętować imieniny naszej parafii. Kazania w tym dniu wygłosi Ks. Michał.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – II część od krzyża za troskę o naszą świątynię.
  • We wrześniu proszę –  mieszkańców Moczadeł, a w październiku mieszkańców odcinka prawej i lewej strony pod Szczukę.

W tym tygodniu zmarł śp. Ireneusz Kopczyński – zawierzmy Go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.