• Pozdrawiam was drodzy na niedzielnej Eucharystii.
  • Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • Od 10 do 12 sierpnia będę nieobecny w parafii. Nie będzie Mszy świętych od poniedziałku do środy, a wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie – nr tel. 574866773.
  • 12 sierpnia Wójt Gminy Brodnica zaprasza na warsztaty, które odbędą się na boisko naszej szkoły. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  • W piątek w liturgii Kościoła wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego.
  • W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana. Msze święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy błogosławieństwo kłosów, ziół, kwiatów, owoców i warzyw.
  • Cały czas trwają pracę remontowe wokół plebani. Wraz z panami z rady gospodarczej podjęliśmy decyzję, aby te prace kontynuować i zakończyć grodzenie terenu i ułożenie z tłucznia drogi do garażu. Parafia dostała zgodę od konserwatora zabytków na podjęcie prac remontowych przy organach. Zostały zakupione elementy do organów. Inwestycje te generują kolejne koszty, dlatego proszę o wsparcie tych inicjatyw waszymi indywidualnymi ofiarami, które możemy złożyć podczas kolekty przyszłej niedzieli lub wpłacając na nasze konto parafialne. Bardzo proszę o pomoc i wsparcie.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i inne czasopisma religijne.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – II część od krzyża za troskę o naszą świątynię.
  • We wrześniu proszę –  mieszkańców Moczadeł, a w październiku mieszkańców odcinka prawej i lewej strony pod Szczukę.
  • Zapowiedzi przedślubne:

Skonecki Bartosz – st. wolnego, parafia tutejsza

Skrzypek Paulina – st. wolnego, parafia Lisnowo

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.