• Kochani rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Jest to miesiąc poświęcony Maryi, dlatego zachęcam do modlitwy różańcowej lub innych nabożeństw maryjnych. Sierpień to także miesiąc trzeźwości i abstynencji narodu polskiego.
  • Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • W tym roku nie ma tradycyjnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i nie będziemy gościć pielgrzymów.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jana Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
  • W środę o 16.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek z okazji I czwartku miesiąca od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i nowe powołania. W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych, a o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy ku czci Serca Pana Jezusa.
  • Z niedzielnej zbiórki na pojazdy dla misjonarzy zebraliśmy 510zł. Bóg zapłać.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i inne czasopisma religijne.
  • Od 10 do 12 sierpnia będę w nieobecny w parafii. Nie będzie Mszy świętych od poniedziałku do środy, a wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie – nr tel. 574866773
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – II część od krzyża za troskę o naszą świątynię.
  • We wrześniu proszę –  mieszkańców Moczadeł, a w październiku mieszkańców odcinka prawej i lewej strony pod Szczukę.

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.