• Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo użytkowników dróg i poświęcenie pojazdów. Dziś zbieramy ofiary do puszek na pojazdy dla misjonarzy. Bardzo proszę o wsparcie tej inicjatywy.
  • Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego Loyolę.
  • We wtorek o godz. 17.00 odprawię Mszę Świętą w intencji osób chorych, starszych i seniorów naszej Parafii.
  • W środę o 16.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Msze Świętą.
  • Rozpoczynamy niedługo czas żniw. Życzę udanych zbiorów, dobrej pogody i bezpiecznej pracy. Panowie kombajniści mają prośbę, żeby na czas żniw samochody stawiać na parkingu, żeby było miejsce na swobodny przejazd maszyn. Dziękuję za wyrozumiałość.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i inne czasopisma religijne.
  • Trwają pracę remontowe wokół plebanii. Do tej pory zostało ułożone ok 100 metrów kwadratowych kostki polbrukowej, naprawiony śmietnik na cmentarzu.  Od poniedziałku będzie montowany płot i brama wjazdowa, a także ocieplany garaż i podejmiemy prace związane z rewitalizacją terenu. Proszę o wsparcie finansowe tych inwestycji. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  • Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – I część do krzyża za troskę w lipcu o kościół i teren przykościelny.
  • W  sierpniu proszę mieszkańców odcinka – prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża, we wrześniu –  mieszkańców Moczadeł.

Zapowiedzi:

Bartłomiej Baranowski – st. wolnego, Toruń ul Wojska Polskiego 46/59

Katarzyna Wiśniewska – st. wolnego, Gorczenica 89

Zmarła śp. Krystyna Kopistecka pogrzeb we wtorek o godz. 14.00, a różaniec w niedzielę i poniedziałek o godz. 19.00.

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.