19.07. 2020

XVI Niedziela Zwykła A

• Witam parafian i gości na niedzielnej Eucharystii. Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Marię Magdalenę, w czwartek św. Brygidę, w piątek św. Kingę, w sobotę św. Jakuba i Krzysztofa.
  • W środę o 16.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Spowiedź święta 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Biuro Parafialne czynne bezpośrednio po każdej Mszy Świętej.
  • W niedzielę zapraszam serdecznie wszystkich użytkowników dróg ze swymi pojazdami. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Z tej okazji w niedzielę zbiórka do puszki na pojazdy dla misjonarzy. Zachęcam, aby wesprzeć tę inicjatywę.
  • W niedzielę wspominamy także św. Joachima i Annę – dziadków Pana Jezusa. Zachęcam do modlitwy za rodziców, dziadków, seniorów, za najstarszych parafian, za których odprawię Mszę św. we wtorek o godz. 17.00.
  • Rozpoczynamy niedługo czas żniw. Życzę udanych zbiorów, dobrej pogody i bezpiecznej pracy. Panowie kombajniści mają prośbę, żeby na czas żniw samochody stawiać na parkingu, żeby było miejsce na swobodny przejazd maszyn. Dziękuję za wyrozumiałość.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik „Niedziela” i inne czasopisma religijne.
  • We wtorek w parafii w Grążawach odbędzie się dla młodzieży „Strefa Mocy”. Plan wywieszony jest w gablocie. Bardzo serdecznie zapraszam młodzież do udziału w tym spotkaniu.
  • Składam serdeczne Bóg Zapłać panom Leszkowi Wiśniewskiemu, Piotrowi Wiśniewskiemu, Andrzejowi Dembek i Dariuszowi Gromelskiemu za pomoc przy pomalowaniu krzyża misyjnego i dzwonnicy i pani Dominice Barczak za piękne zdjęcia naszego kościoła, które możemy zobaczyć na stronie internetowej. W tym miejscu chciałbym złożyć wyrazy podziękowania panu Marianowi Gerka za drewno i ładowarki i panu Wojciechowi Szulcowi za udostępnienie ładowarki i pani Monice Pietrucha za ofiarowanie pokrowców do chorągwi.
  • Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – I część do krzyża za troskę o kościół i teren przykościelny.
  • W  sierpniu proszę mieszkańców odcinka – prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża, we wrześniu –  mieszkańców Moczadeł.

Zapowiedzi:

Bartłomiej Baranowski – st. wolnego, Toruń ul Wojska Polskiego 46/59

Katarzyna Wiśniewska – st. wolnego, Gorczenica 89

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.