• Dziękuję bardzo, że razem jako wspólnota parafialna świętujemy XV Niedzielę Zwykłą. Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • We wtorek przypada 3 rocznica śmierci ks. proboszcza Piotra Kamińskiego. Zapraszam na Mszę św. o 17.30. Po Mszy modlitwy przy grobie.
  • We wtorek o 18.00 w remizie spotkanie przed obozem organizowanym przez OSP Gorczenica
  • Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę św. Bonawenturę, w czwartek Najświętszą Marię Pannę z góry Karmel
  • W środę o 16.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Spowiedź święta 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Biuro Parafialne czynne bezpośrednio po każdej Mszy Świętej.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pod chórem do nabycia tygodnik Niedziela i inne czasopisma religijne.
  • Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – I część do krzyża za troskę o kościół i teren przykościelny.
  • W  sierpniu proszę mieszkańców odcinka – prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża, we wrześniu –  mieszkańców Moczadeł.

Zapowiedzi:

Bartłomiej Baranowski – st. wolnego, Toruń ul Wojska Polskiego 46/59

Katarzyna Wiśniewska – st. wolnego, Gorczenica 89

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.