• Dziś XIV Niedziela Zwykła. Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa związanego z pandemią – zachowujemy odległość i nosimy maseczki.
  • W czwartek Parafia podpisała umowy dotacyjne z Gminą Brodnica na 2  projekty konserwatorskie naszego kościoła.
  • Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich. Zachęcam również do zamawiania Mszy Świętych w ich intencji.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Marię Ledóchowską, w środę św. Jana z Dukli, w sobotę św. Benedykta opata, patrona Europy
  • W środę o 16.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • 11.07 jest organizowana XXIX pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • W gablocie możemy przeczytać ogłoszenie związane z obozem, który organizuje OSP Gorczenica dla naszej młodzieży.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela” i inną prasę katolicką. Zachęcam do czytania prasy religijnej.
  • Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom odcinka z prawej strony pod Brodnicę – I część do krzyża za troskę o kościół i teren przykościelny. Dziękuję również za wszelką pomoc w tym tygodniu na rzecz naszej Parafii.
  • W  sierpniu proszę mieszkańców odcinka – prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża, we wrześniu –  mieszkańców Moczadeł.

Zapowiedzi:

Mateusz Wiśniewski – st. wolnego, Brodnica ul. Nowa 2

Natalia Jankowska – st. wolnego, Gorczenica 18A

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.