• Przeżywamy dziś XIII Niedzielę Zwykła, pierwszą wakacyjną niedzielę. Niech czas wakacji będzie czasem odpoczynku, także pracy związanej ze żniwami, ale niech też będzie czasem dla Pana Boga. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy Świętej. Msze Święte w niedzielę w  naszej parafii są o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Jutro przypada Uroczystość św. Piotra i św. Pawła uroczysta Msza Święta o godz. 17.00. Wszystkim solenizantom składam najlepsze życzenia. W piątek święto św. Tomasza Apostoła.
  • W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne. W I czwartek miesiąca od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele oraz okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi. W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych, a od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu  i okazja skorzystania do z sakramentu spowiedzi. W I sobotę o godz.  8.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza Święta.
  • 11.07 jest organizowana XXIX pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • W poniedziałek i we wtorek Nabożeństwo Czerwcowe od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, 16.45 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela” i inną prasę katolicką. Zachęcam do czytania prasy religijnej.
  • Dziękuję bardzo mieszkańcom odcinka z lewej strony pod Brodnicę za troskę o piękno naszej świątyni w miesiącu czerwcu.
  • W lipcu proszę o troskę o kościół mieszkańców z prawej strony pod Brodnicę – I część do krzyża.
  • Sierpień  – Prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża.
  • Wrzesień – Moczadła.
  • Zapowiedzi:

Mateusz Wiśniewski – st. wolnego, Brodnica ul. Nowa 2

Natalia Jankowska – st. wolnego, Gorczenica 18A

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.