• Przeżywamy dziś XII Niedzielę Zwykła. Msze Święte w niedzielę są o 8.30, 10.30 i 12.00.
  • W tym tygodniu, w piątek, kończymy Rok Szkolny. Dzieciom i Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzę udanych wakacji i wypoczynku. Msza na zakończenie Roku Szkolnego w piątek o godz. 08.00.
  • 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach prosząc o bł. Boże dla żyjący i dar życia wiecznego dla zmarłych.
  • 23 czerwca gościć będziemy w Gorczeniczce uczestników II Pielgrzymki z Lublina do Gietrzwałdu. Bardzo dziękuje mieszkańcom za przyjęcie i ugoszczenie pątników.
  • W tym tygodniu w środę uroczystość Narodzenia Świętego Jana. Msza Święta wyjątkowo rano o godz. 8.00. Po Mszy odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki naszej Diecezji. O godz. 17.00 odmówimy nowennę. Na stoliku będzie wyłożony koszyk, do którego możemy włożyć kartki z naszymi modlitewnymi intencjami, które odmówimy podczas nowenny. O godz. 17.30 Msza Święta.
  • Zapraszam na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa w tygodniu na 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, 16.45 odmówimy litanię.
  • Radni naszej Gminy przyznali naszej parafii dotację na dwa projekty, które chcemy zrealizować w tym roku. Projekt konserwacji naszych organów i projekt konserwacyjno – budowlany dachu i sufitu kościoła. Dziękuję przedstawicielom naszej Gminy za troskę o zabytki i dziedzictwo narodowe.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela” i inną prasę katolicką.
  • W czerwcu o naszą świątynię troszczą się mieszkańcy z lewej strony pod Brodnicę. Dziękuję za sobotnią pracę w kościele.
  • Lipiec – Prawa strona pod Brodnicę – I część do krzyża
  • Sierpień – Prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża

Życzę wszystkim parafianom i gościom naszej parafii udanego tygodnia i dobrej pogody.