• Bardzo serdecznie witam wszystkich na niedzielnej Eucharystii. Msze Święte w niedzielę są o 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Procesji Bożego Ciała za świadectwo wiary i miłość do Jezusa. W sposób szczególny dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie procesji: Paniom i Panom Strażakom, Radzie Parafialnej gospodarczej i duszpasterskiej, osobom, które budowały ołtarze, Służbie Liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki i paniom, które je przygotowały, Paniom, które posprzątały i udekorowały Kościół, Panu Organiście, Pani Kamili Krajnik – Prędkiej za nagłośnienie i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia naszej Procesji. Niech Bóg obficie wynagrodzi wasz trud. Serdeczne Bóg Zapłać.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I komunii.
  • Do czwartku po Mszy Świętej o godz. 17.00 procesja w oktawie Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków, kwiatów i ziół.
  • Zapraszam na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa w tygodniu na 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, 16.45 odmówimy litanię.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Alberta Chmielewskiego, w sobotę Niepokalane Serce Maryi
  • Parafia ma nowe 4 chorągwie procesyjne. Chorągwie możemy zobaczyć – są umieszczone z tyłu Kościoła.
  • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która znosi post piątkowy. Przed Mszą odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i zawierzymy siebie Bożemu Sercu. Za udział na nabożeństwie i Mszy świętej w tym dniu możemy zyskać odpust zupełny.

Zapowiedzi:

- Olszewski Wojciech – st. wolnego, Gdańsk Obrońców Wybrzeża 4a/79

Bartnicka Michalina – st. wolnego, Opalenica 14

- Radomski Adam – st. wolnego, Mszano 8

Brokos Sylwia – st. wolnego, Kominy 20

- Mateusz Cybula – st. wolnego, Toruń ul. Kozacka 22/7

Beata Kozłowska – st. wolnego, Gorczenica 31a

• Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela
  • W czerwcu o naszą świątynię troszczą się mieszkańcy z lewej strony pod Brodnicę. Dziękuję za sobotnią pracę w kościele.

Lipiec         – Prawa strona pod Brodnicę – I część do krzyża

Sierpień      – Prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża