07.06. 2020

Uroczystość Trójcy Świętej

• Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to uroczystość nakazana. Zapraszam serdecznie na Msze Święte o godz. 8.30 i 9.30. Po Mszy o 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w procesji z zachowaniem norm i zasad bezpieczeństwa, a także o udekorowanie swoich domów. Prośmy, aby Chrystus eucharystyczny nam błogosławił i wspierał naszą codzienność.
  • Od dzisiejszej niedzieli Ks. Biskup Wiesław odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
  • W poniedziałek i we wtorek proszę dziewczynki, które podczas procesji chciałyby sypać kwiatki na próbę o 17.30. Spotkanie dla ministrantów i służby liturgicznej we wtorek na 17.30.
  • W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  • Zapraszam na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa w tygodniu na 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, 16.45 odmówimy litanię.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 12 czerwca Ks. Bpa Antoniego Nowowiejskiego i towarzyszy, 13 czerwca św. Antoniego.
  • Dziękuję za wszelką troskę o naszą wspólnotę parafialną Bóg Zapłać. Zapowiedzi:

- Olszewski Wojciech – st. wolnego, Gdańsk Obrońców Wybrzeża 4a/79

Bartinicka Michalina – st. wolnego, Opalenica 14

- Radomski Adam – st. wolnego, Mszano 8

Brokos Sylwia – st. wolnego, Kominy 20

- Mateusz Cybula – st. wolnego, Toruń ul. Kozacka 22/7

Beata Kozłowska – st. wolnego, Gorczenica 31a

• Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela
  • W czerwcu o naszą świątynię troszczą się mieszkańcy z lewej strony pod Brodnicę. Dziękuję za sobotnią pracę w kościele. Lipiec – Prawa strona pod Brodnicę – I część do krzyża. Sierpień – Prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Krystyna Kristoforska i Jerzy Maliszewski Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

We wtorek pogrzeb śp. Franciszka Wiśniewskiego o godz. 12.00.