• Na wspólnej modlitwie zebrała nas dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Zgodnie z nowymi wskazaniami od dnia 30 maja, na Mszach św.
    w niedzielę i dni powszednie oraz na nabożeństwach nie ma ograniczeń limitu osób. Obowiązują wytyczne (odległość między osobami, zakrywanie ust i nosa). Msza św. o godz. 12.00 – w niedziele i święta – będzie sprawowana do momentu ustania wszystkich obostrzeń.
  • Bardzo dziękuję osobom, które tak licznie gromadziły się na Nabożeństwie Majowym w Kościele, ale też przy krzyżu i kapliczkach w naszej parafii. Szczególnie dziękuję rodzicom, że pokazują i uczą swoje dzieci modlitwy i naszej polskiej tradycji.
  • Za tydzień kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
  • Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu o godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi 16.45 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek miesiąca od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi i na zakończenie modlitwy o powołania i za kapłanów. W pierwszy piątek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Z inicjatywy Rady Duszpasterskiej wprowadzamy nabożeństwo I sobót Miesiąca. Zapraszam serdecznie w sobotę na godz. 16.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Adoracja, Różaniec i modlitwy ku czci Matki Bożej.
  • W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian.
  • Dziękuję za wszelką troskę o naszą wspólnotę parafialną Bóg Zapłać. W sposób szczególny dziękuję panu Markowi Dembek za skoszenie trawy wokół Kościoła i na nowym cmentarzu i mieszkańcom Gorczeniczki za troskę o porządek i kwiaty w naszej świątyni w miesiącu maju.
  • Zapowiedzi:

- Olszewski Wojciech – st. wolnego, Gdańsk Obrońców Wybrzeża 4a/79

Bartinicka Michalina – st. wolnego, Opalenica 14

- Radomski Adam – st. wolnego, Mszano 8

Brokos Sylwia – st. wolnego, Kominy 20

• Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela
  • W czerwcu o naszą świątynię troszczą się mieszkańcy z lewej strony pod Brodnicę.
  • Lipiec – Prawa strona pod Brodnicę – I część do krzyża.
  • Sierpień  – Prawa strona pod Brodnicę – II część od krzyża

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Zembrzycki Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…