10. 05. 2020

V Niedziela Wielkanocna

• Dziś V Niedziela Wielkanocna –Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.
  • Od 20 kwietnia br., zgodnie z nowymi wskazaniami, na Mszach św.
    w niedzielę i dni powszednie oraz na nabożeństwach, w naszym kościele może uczestniczyć 20 osób. Obowiązują wszystkie dotąd wprowadzone wytyczne (odległość między osobami, zakrywanie ust i nosa).
    Msza św. o godz. 12.00 – w niedziele i święta – będzie sprawowana do momentu ustania wszystkich obostrzeń. Można zamawiać intencje mszalne. Dekret Biskupa Ordynariusza dotyczący dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św., obowiązuje do odwołania.
  • Od godz. 17.00 Nabożeństwem Majowym rozpoczniemy Wieczystą Adorację. Plan Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Mimo różnych obowiązków znajdźmy chwilę czasu, aby spędzić czas z Jezusem na modlitwie.
  • Składam serdeczne Bóg Zapłać Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorczenicy i Pani Dyrektor naszej Szkoły, za ofiarowanie 100 maseczek ochronnych. Maseczki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16.30. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 14 maja św. Macieja, 16 maja św. Andrzeja Boboli
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem majowym o godz. 16.30, następnie Msza św.
  • Za tydzień VI Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 8.30, 10.30i 12.00.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii. Panom Wojciechowi Brokosowi i Leszkowi Wiśniewskiemu za usunięcie śmieci z cmentarza, Państwu Łukaszewskim za kwiaty na okna plebani, Panu Węgrzynowskiemu za dar iglaków oraz za wszelką życzliwość i troskę, której doświadczam każdego dnia.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela
  • W maju, o kościół troszczą się Rodziny mieszkające w Gorczeniczce.
  • Czerwiec     – Lewa strona pod Brodnicę
  • Lipiec          – Prawa strona pod Brodnicę – I część do krzyża