• Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Gorzkie Żale przed każdą Mszą św.
    Z okazji Dnia Kobiet – Wszystkim Paniom – składamy Najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.
  • Obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, których wspieramy modlitwą i ofiarą do puszki na dzieło misyjne „Ad Gentes”. Za wszystkie ofiary Serdeczne Bóg zapłać!
  • W czasie Wielkiego Postu, zadbajmy o jego należyte i godne przeżycie –
    Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
    Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
    Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  • Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:

- piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30
- niedziela – Gorzkie Żale15 min. przed każdą Mszą św.

Za udział w tych nabożeństwach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Rekolekcje Wielkopostne od 22 – 25 marca br.

• W imieniu KGW w Gorczenicy serdecznie zapraszamy Panie na wspólne świętowanie
    z okazji Dnia Kobiet – w poniedziałek, o godz. 14.00 do restauracji Zacisze.
  • W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 17.00.
    Na godz. 18.30 do Plebanii – zapraszamy Przedstawicieli Rodzin z odcinka od
    p. Moszczyńskich do p. Bartoszewskich oraz
     ul. Jastrzębia, ul. Pliszki i ul. Jaskółcza, na spotkanie dotyczące dekoracji i wystroju kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Bardzo prosimy o pomoc i włączenie się w przygotowanie naszego kościoła.
  • Za tydzień III Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Gorzkie Żale odśpiewamy przed każdą Mszą św.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela”.
  • W zakrystii do nabycia są Świece wielkanocne oraz Skarbonki wielkopostne. Dochód przeznaczony jest na Brodnickie Centrum Caritas.
  • W sobotę, 21 marca o godz. 19.30 w kościele szkolnym w Brodnicy, odbędzie się kolejny już „Wieczór Uwielbienia”. Serdecznie zapraszamy i prosimy o podzielenie się tą informacją z innymi.
  • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne po wieczornej Mszy św.
    Jest dużo wolnych intencji mszalnych. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, jak również w różnych, okolicznościowych intencjach naszych i naszych bliskich – dziękczynnych i błagalnych.
  • Parafian i wszystkich Gości, którzy posiadają groby swoich bliskich
    na cmentarzach parafialnych w Gorczenicy, prosimy o zapoznanie się
    ze statusem grobów na stronie – cmentarnik.net/gorczenica.

Dziękuję Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiadają na prośbę o weryfikację danych i kontaktują się w powyższej sprawie.
  • Bardzo prosimy Parafian i Wszystkich Odwiedzających groby bliskich
    o respektowanie Regulaminu i Ustaleń dotyczących Cmentarza – właściwą segregację odpadów biodegradowalnych oraz zabieranie
    ze sobą odpadów ze szkła i tworzyw sztucznych
    – o zachowanie należnego wyglądu mogił, szacunku dla całego miejsca, jak i terenu wokół Cmentarzy.

Rachunki za wywóz śmieci wrzesień – luty: 2297,03 zł.
Dziękuję za zrozumienie, zaangażowanie i troskę o wspólne dobro.

• W marcu o kościół troszczą się Rodziny mieszkające na odcinku Gorczenica – od
    p. Sosińskich do p. Gajdów.

Kwiecień – od p. Moszczyńskich do p. Bartoszewskich oraz  ul. Jastrzębia, ul. Pliszki
i ul. Jaskółcza
Maj – Gorczeniczka