• Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Gorzkie Żale przed każdą Mszą św. Spotkanie Róży Żywego Różańca o godz. 10.00.
  • W czasie Wielkiego Postu, zadbajmy o jego należyte i godne przeżycie –
    Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
    Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
    Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  • Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:

- piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30
- niedziela – Gorzkie Żale15 min. przed każdą Mszą św.

Za udział w tych nabożeństwach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Rekolekcje wielkopostne
 od 22 – 25 marca br.

• We wtorek, na godz. 18.30 – zapraszam na spotkanie Przedstawicieli Rodzin z odcinka
    od p. Moszczyńskich do p. Bartoszewskich oraz ul. Jastrzębia, ul. Pliszki i ul. Jaskółcza,
    na spotkanie organizacyjne, dotyczące dekoracji i wystroju kościoła na Triduum Paschalne
    i Święta Wielkanocne.
  • W środę, święto Św. Kazimierza Królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 17.00.
    Na godz. 18.30 – zapraszam Młodzież szkół zawodowych, średnich i dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Osoby niepełnoletnie przychodzą na spotkanie z Rodzicami lub Opiekunami.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją
do Spowiedzi św., o godz. 17.00 – Msza św.

I piątek miesiąca – odwiedziny Chorych – od godz. 10.00.
Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją
do Spowiedzi św., o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa, następnie Msza św.

• W sobotę, na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam Rodziców i Dzieci przygotowujące się
    do przyjęcia I Komunii św.
  • Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Gorzkie Żale odśpiewamy przed każdą Mszą św.
  • W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, których wesprzemy także zbiórką do puszki na dzieło misyjne „Ad Gentes”.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela”, książkę o Kard. Stefanie Wyszyńskim.
  • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne po wieczornej Mszy św.
    Jest dużo wolnych intencji mszalnych. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, jak również w różnych, okolicznościowych intencjach naszych i naszych bliskich – dziękczynnych i błagalnych.
  • Parafian i wszystkich Gości, którzy posiadają groby swoich bliskich
    na cmentarzach parafialnych w Gorczenicy, prosimy o zapoznanie się
    ze statusem grobów na stronie – cmentarnik.net/gorczenica.

Dziękuję Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiadają na prośbę o weryfikację danych i kontaktują się w powyższej sprawie.
  • Bardzo prosimy Parafian i Wszystkich Odwiedzających groby bliskich
    o respektowanie Regulaminu i Ustaleń dotyczących Cmentarza – właściwą segregację odpadów biodegradowalnych oraz zabieranie
    ze sobą odpadów ze szkła i tworzyw sztucznych
    – o zachowanie należnego wyglądu mogił, szacunku dla całego miejsca, jak i terenu wokół Cmentarzy.

Rachunki za wywóz śmieci wrzesień – styczeń: 2097,03 zł.
Dziękuję za zrozumienie, zaangażowanie i troskę o wspólne dobro.

• W marcu o kościół troszczą się Rodziny mieszkające na odcinku Gorczenica –
    od p. Sosińskich do p. Gajdów.

Serdeczne Bóg zapłać Paniom z odcinka Kominy – od p. Urbańskich do p. Brokos oraz
    ul. Sokolej za opiekę w minionym miesiącu.

Kwiecień – od p. Moszczyńskich do p. Bartoszewskich oraz
ul. Jastrzębia, ul. Pliszki i ul. Jaskółcza