• Dziś VII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30.
  • Rozpoczyna się czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii Św.,
    który potrwa do 7 czerwca, do Niedzieli Trójcy Świętej.
  • W poniedziałek, wsp. Św. Polikarpa, bpa i męcz.
  • We wtorek, od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św., przed rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu, następnie Msza św. w intencji naszej Parafii.
  • Środą Popielcową, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św.
    z obrzędem posypania popiołem o godz. 17.00 i 18.00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły.
    Rozpoczynamy również Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • W czasie Wielkiego Postu, zadbajmy o jego należyte i godne przeżycie –
    Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
    Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
    Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  • Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:

- piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30

- niedziela – Gorzkie Żale15 min. przed każdą Mszą św.

Za udział w tych nabożeństwach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Rekolekcje
Wielkopostne od 22 – 25 marca br.

• W piątek po Popielcu, w Kościele w Polsce przeżywać będziemy kolejny Dzień modlitwy wynagradzającej i pokuty za nadużycia duchownych wobec nieletnich. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę Nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Mszę św.
  • Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Gorzkie Żale odśpiewamy przed każdą Mszą św.
  • Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela”, książkę o Kard. Stefanie Wyszyńskim oraz Zdrapkę Wielkopostną.
  • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne po wieczornej Mszy św.
    Jest dużo wolnych intencji mszalnych. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, jak również w różnych, okolicznościowych intencjach naszych i naszych bliskich – dziękczynnych i błagalnych.
  • Zapowiedzi:

Marcin Milarski, st. wolnego, par. Gorczenica
Katarzyna Czarnecka, st. wolnego, par. Gorczenica    /II/

• Parafian i wszystkich Gości, którzy posiadają groby swoich bliskich
    na cmentarzach parafialnych w Gorczenicy, prosimy o zapoznanie się
    ze statusem grobów na stronie – cmentarnik.net/gorczenica.

Dziękuję Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiadają na prośbę o weryfikację danych i kontaktują się w powyższej sprawie.
  • Bardzo prosimy Parafian i Wszystkich Odwiedzających groby bliskich
    o respektowanie Regulaminu i Ustaleń dotyczących Cmentarza – właściwą segregację odpadów biodegradowalnych oraz zabieranie
    ze sobą odpadów ze szkła i tworzyw sztucznych
    – o zachowanie należnego wyglądu mogił, szacunku dla całego miejsca, jak i terenu wokół Cmentarzy.

Rachunki za wywóz śmieci wrzesień – styczeń: 2097,03 zł.
Dziękuję za zrozumienie, zaangażowanie i troskę o wspólne dobro.

• Spotkania duszpasterskie:

wtorek, 3 marca, godz. 18.30 – zapraszam Przedstawicieli Rodzin
z odcinka
od p. Moszczyńskich do p. Bartoszewskich oraz ul. Jastrzębia, ul. Pliszki i ul. Jaskółcza, na spotkanie organizacyjne, dotyczące dekoracji
i wystroju kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne

środa, 4 marca, godz. 18.30 – zapraszam Młodzież szkół zawodowych, średnich i dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie
do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Osoby niepełnoletnie przychodzą na spotkanie z Rodzicami lub Opiekunami.

sobota, 7 marca, godz. 16.00 – Msza św. i spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

• W lutym o kościół troszczą się Rodziny mieszkające na odcinku Kominy –
    od p. Urbańskich do p. Brokos oraz mieszkańcy ul. Sokolej. Bóg zapłać.

Marzec – od p. Sosińskich do p. Gajdów
    Kwiecień – od p. Moszczyńskich do p. Bartoszewskich oraz