• Dziś III Niedziela Adwentu – Gaudete. Msze św. o 8.30 i 10.30.
  • Od 16 do 24 grudnia obchodzimy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Rodzinach i przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
  • Serdecznie zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Msze św. Roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
    Lampiony i Świece, z którymi będziemy przychodzić na Mszę św., niech będą znakiem naszego czuwania i gotowości na spotkanie przychodzącego Jezusa.
  • W środę, o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Gorczenicy, nasza doroczna lokalna Wigilia, na którą serdecznie zapraszamy.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 17.00.
  • W czwartek – spowiedź adwentowa – od godz. 17.00 do 18.00.
  • Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30.
  • Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy drzwiach kościoła można nabyć kolejny nr tygodnika „Niedziela”.
  • W zakrystii do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała świeca – 6,50.
  • Odwiedziny Chorych z przedświąteczną posługą, w poniedziałek, 23 grudnia od godz. 10.00. Można zgłaszać dodatkowe Osoby.
  • Zakończenie Rorat w poniedziałek, 23 grudnia, na Mszy św. o godz. 17.00.
    Po Mszy św. zbiórka Ministrantów.
  • Można zamawiać intencje mszalne na nowy rok. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, jak również w różnych intencjach naszych i naszych bliskich – dziękczynnych
    i błagalnych.
  • Ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosły 135 zł. Bóg zapłać.
  • 3 stycznia 2020 r. w Toruniu – odbędzie się wyjątkowy koncert:
    Głośna noc. Betlejem w Toruniu”.
    Szczegółowe informacje w gablotce ogłoszeń.
  • W grudniu o kościół troszczą się Rodziny mieszkające na odcinku
    pod Osiek i Pisiak. Serdeczne Bóg zapłać!

Styczeń – od starej szkoły do p. Sochackich
    Luty – Kominy- od p. Urbańskich do p. Brokos
    Marzec – od p. Sosińskich do p. Gajdów

• Parafian i wszystkich Gości, którzy posiadają groby swoich bliskich
    na cmentarzach parafialnych w Gorczenicy, prosimy o zapoznanie się
    ze statusem grobów na stronie – cmentarnik.net/gorczenica.

Dziękuję Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę o weryfikację danych
    i skontaktowali się w powyższej sprawie.
  • Bardzo prosimy Parafian i Wszystkich Odwiedzających groby bliskich
    o respektowanie Regulaminu i Ustaleń dotyczących Cmentarza – właściwą segregację odpadów biodegradowalnych oraz zabieranie ze sobą odpadów ze szkła i tworzyw sztucznych – o zachowanie należnego wyglądu mogił, szacunku dla całego miejsca, jak
    i terenu wokół Cmentarzy.
    Dziękuję za zrozumienie, zaangażowanie i troskę o wspólne dobro.